Jak se vyznat v mužských signálech? Pomůže řeč těla

obama řeč těla

Každý člověk je originál. Spoustu věcí ale máme společných. Zejména řeč těla. A já vám v tomto ukážu, jak se díky ní zorientovat v mužských signálech.

Slova používáme k předávání informací, řeč těla k vyjasnění vztahů. To je dostatečný argument k tomu, abyste začala sledovat chování mužů ve vašem okolí. Pomůže vám to spolehlivě zjistit, co od vás protějšek vlastně očekává. V následujících řádcích vám tedy ukážeme několik signálů, které byste měla sledovat.

Zdůraznění mužnosti

Lidé a zvířata se od sebe liší pouze v jedné věci – ve vyvinutém mozku. Člověk tedy často využívá vzorců chování, které můžeme vidět u jiných zvířecích druhů. Všimněte si toho během fáze namlouvání. Pokud se muži líbíte, začne se nevědomky naparovat. Narovná se, zvýrazní svoji hruď, upraví si kravatu či triko a rozkročí nohy, aby tak zvýraznili svoji mužnost.

Pohled do očí

Jeden pohled vydá za tisíc slov. Oči jsou totiž branou do naší duše. Zaměřte se tedy na oční kontakt a jeho délku. Pokud se vám muž dívá do očí a váš zájem se snaží udržet co nejdéle, je celkem jasné, že se mu líbíte. Když se do toho ještě usmívá a má rozšířené zorničky (rozšířené zorničky značí, že se nám něco líbí), jeho zájmy jsou jasné.

Narušování osobní zóny

Jestliže jste svůj protějšek zaujala a přitahujete jej, bude se snažit být u vás co nejblíže. Všímejte si tedy jeho vstupů do vaší osobní zóny, dotyků, snah vzít vás za loket… V našich luzích a hájích to není běžné. Pouze u vřelých lidí a některých národů, kde v tomto ohledu panují uvolněné mravy.

Na závěr si dovolím připomenout, že řeč těla není vším. Důležitá je také komunikace a zájem protějšku se do ní vůbec pustit. Pokud neodpovídá na zprávy, je to špatný signál…